ثبت شرکت

همه چيز درباره ثبت شركت در دبى

راهنماى جامع ثبت شركت در دبى، نحوه و مزاياى هر بخش

تا حالا به گرفتن اقامت دبى يا سرمايه گذارى در دبى فكر كرديد؟ دبى، يكى از قطب هاى اقتصاد جهانى و هميشه در صدر ليست بهترين شهرهاى جهان براى زندگى و سرمايه گذاريست كه بسيارى را ترغيب به دريافت ويزاى اقامت اين كشور مىكند. يكى از راههاى اخذ اقامت دبى، ثبت شرکت در دبى مىباشد.

ثبت شركت در دبى با بهرهمندی از مزایای بسیار زیاد ارائه شده، امکان تجربه محیط مساعد برای تجارت را فراهم میکند. این یک انتخاب محبوب در بین سرمایه‌گذاران خارجی برای راه اندازی یک شرکت است که عمدتاً به دلیل مالکیت 100٪ خارجی، صرفه‌جویی در مالیات، سهولت انجام تجارت، زیرساخت‌های تجاری پیشرفته، سیستم حکومت الکترونیکی، سبک زندگی درجه یک و فرصت‌های تجاری رو به رشد است.

سرمایه‌گذاران میتوانند از طیف گستردهای از گزینه‌های ثبت شرکت موجود در منطقه انتخاب کنند. حوزه قضایی ثبت شرکت در امارات به سه بخش اصلی، منطقه آزاد و حوزه قضایی فراساحلی طبقه‌بندی می‌شود. طبق مصوبه اخیر کابینه در سال 2021، شرکت اصلی اکنون میتواند به عنوان یک نهاد 100٪ متعلق به خارج از کشور در امارات ثبت شود. با این حال، بسته به فعالیت تجاری و بخش صنعتی، مقررات خاصی وجود دارد که باید توسط سرمایه‌گذار انجام شود.

مناطق آزاد و شرکت‌های فراساحلی را میتوان با 100٪ سهام خارج از کشور راه اندازی کرد. با این حال، آنها در ویژگی‌های خود، عملیات تجاری و همچنین قوانین تجاری حاکم متمایز هستند. هزینه ثبت شرکت منطقه آزاد در امارات متحده عربی از 11700 درهم برای یک سهمیه ویزا شروع میشود. مناطق آزاد در امارات طیف گستردهای از فعالیت‌های تجاری و انواع مجوزها را برای انتخاب ارائه میدهند.

فرآیند ثبت شرکت در دبى

فرآیند ثبت شرکت در امارات متحده عربی با مجموعه‌هایی از فعالیت‌ها که برای ثبت موفقیت‌ آمیز شرکت باید دنبال شود، به خوبی ساختار یافته است. سرمایه‌گذار باید فعالیتهای تجاری مناسب را تحت مجوز تجارت خود انتخاب کند. شرکت از نظر قانونی این حق را دارد که بسته به فعالیت‌های تجاری انتخاب شده، تجارت یا ارائه خدمات را انجام دهد. برای اخذ مدارک شرکت و پروانه تجارت باید فرم درخواست، مدارک پشتیبان، مشخصات سرمایه‌گذار و … به همراه هزینه صدور پروانه تجارت به مراجع ذیصلاح ارائه شود. پس از اخذ مجوز تجارت توسط سرمایه‌گذار، آنها میتوانند برای دریافت ویزای سرمایه‌گذار و افتتاح حساب بانکی اقدام کنند.

مراحل ثبت شركت در دبى

گام 1 : انتخاب نماينده براى انجام كارها
گام 2 : تأیید نام و فعالیت؛ در اين مرحله بايد اسنادی را برای تأیید نام شرکت و فعالیت تجاری ارائه دهيد.
گام 3 : اخذ مدارک شرکت
گام 4 : اخذ ویزای اقامت
گام 5 : سرمایه گذار باید برای انجام آزمایش پزشکی به امارات متحده عربی پرواز کند و ویزای اقامت را روی پاسپورت مهر کند.
گام 6 : افتتاح حساب بانکی

انواع ثبت شركت در دبى

ثبت شرکت اصلى در دبى

امارات میزبان شرکت‌های بزرگ چند ملیتی، شرکت‌های کوچک و متوسط، فروشگاههای خرده فروشی، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، مراکز خرید و تجارت‌هاى بسيارى است. برندها در سرتاسر جهان به دنبال فرصتی برای استفاده از ‘بخش اصلی’ امارات هستند. ثبت شرکت اصلى در امارات متحده عربی و مخصوصا در دبى یکی از پرطرفدارترین سرمایهگذاری‌های تجاری توسط سرمایه گذاران برای دسترسی فعال به مخاطبان چندفرهنگی و گسترش به بازارهای محلی امارات است.

در زیر ساختارهای اصلی شرکت در بخش اصلی امارات وجود دارد. با توجه به تصمیم اخیر کابینه در سال 2021، تغییر قابل توجهی در روند ثبت شرکت در بخش اصلی ایجاد شده است. شرکت‌های بخش اصلی اکنون می‌توانند 100% در دسته‌های تجاری منتخب متعلق به خارج از کشور باشند، یک لیست فعالیت تجاری مثبت از حدود 122 فعالیت تجاری وجود دارد که می‌تواند 100٪ در اختیار مهاجران باشد.

بسته به فعالیت تجاری انتخاب شده، حداقل سرمایه مورد نیاز برای واجد شرایط بودن برای 100٪ مالکیت خارجی متفاوت است. در مورد بخش خدمات، 100% مالکیت خارجی در کلیه فعالیت‌های تجاری وجود دارد. با این حال، باید یک کارگزار خدمات محلی برای ارتباط با وزارت توسعه اقتصادی برای کارهای اداری منصوب شود. در ادامه انواع شركت‌هاى بخش اصلی آمده است.

الف. شرکت با مسئولیت محدود LLC

ساختار شرکت با مسئولیت محدود یکی از ساختارهای شرکت محبوب در بخش اصلی امارات است. سرمایه گذاران معمولاً زمانی ثبت شرکت در امارات با مسئولیت محدود را انتخاب می‌کنند که دو یا چند سهامدار (تا 50 نفر) وجود داشته باشد و بخواهند یک شرکت در بخش اصلی امارات تاسیس کنند. راه‌اندازی یک شرکت مسئولیت محدود در منطقه برای کارآفرینان مزایای تجاری مختلفی دارد.

مزیت اصلی سهامدار شرکت LLC این است که مسئولیت در شرکت فقط به میزان سهام در اختیار است و ثروت شخصی محافظت می‌شود. شرکت‌های با مسئولیت محدود می‌توانند در بخش اصلی امارات برای انواع فعالیت‌های تجاری تشکیل شوند. فعالیت‌های تجاری، خدماتی و صنعتی را می‌توان از طریق تشکیل یک شرکت LLC انجام داد.

برای تشکیل شرکت مسئولست محدود، طبق اصلاحیه اخیر در قانون شرکت‌ها، مالکیت 100٪ خارج از کشور در لیست منتخب فعالیت‌های تجاری وجود دارد. برای راه‌اندازی یک شرکت LLC در بخش اصلی امارات، هیچ نیازی به حامی محلی یا شرکتی (شرکتی با سهامدار اماراتى) وجود ندارد.

با این حال، شرکت‌های خدماتی باید یک نماینده خدمات محلی اماراتى را برای ثبت شرکت به عنوان یک شرکت LLC در بخش اصلى امارات تعیین کنند. نمایندگی خدمات محلی هیچ سهم یا کنترلی در عملیات یا سود شرکت نخواهد داشت.

ب. شرکت حرفه‌ای (شرکت مدنی)

افراد حرفه‌ای در زمینه مشاوره، امور حقوقی، حسابداری، پزشکان و … می‌توانند یک شرکت عمرانی در بخش اصلى امارات تشکیل دهند. مالک می‌تواند 100% مالکیت سهام شرکت را حفظ کند، برای ثبت یک شرکت عمران در وزارت توسعه اقتصادی (DED)، باید یک نماینده خدمات محلی با هزینه سالانه برای ارتباط با مقامات دولتی تعیین کرد.

برای کارآفرینان، صاحبان مجرد و متخصصان ماهر که بتوانند به راحتی تجارت خود را در امارات راه‌اندازی کنند، افتتاح یک شرکت عمران گزینه خوبی است. افتتاح یک شرکت عمرانی در امارات دارای مزایای بی شماری است و مالکیت 100٪ برای سهامدار بدون نیاز به یک شریک اماراتى یک مزيت برجسته اين نوع ثبت شركت است. (به نمایندگی خدمات محلی نیاز دارد).

ج- شعبه یا نمایندگی شرکت‌های خارجی

سرمایه گذارانی که دفتری در مناطق آزاد امارات یا هر شرکتی در خارج از امارات دارند می‌توانند شعبه یا نمایندگی خود را در بخش اصلى امارات تشکیل دهند. برای تشکیل شعبه یا نمایندگی، الزامات و معیارهای خاصی وجود دارد. افتتاح یک شعبه در امارات متحده عربی یک سرمایه‌گذاری تجاری سودآور برای شرکت‌هایی است که به دنبال گسترش فعالانه به بازارهای محلی امارات هستند.

ثبت شرکت منطقه آزاد در امارات

ثبت شرکت منطقه آزاد در دبی نسبتا ساده‌تر از تشکیل شرکت اصلی است. مناطق آزاد در دبی به دلیل سهولت در راه‌اندازی یک تجارت، زیرساخت‌های کلاس جهانی و اکوسیستم تجاری توسط سرمایه‌گذاران ترجیح داده می‌شوند. یکی از مزایای اصلی راه‌اندازی شرکت منطقه آزاد، معافیت از مالیات بر ارزش افزوده است.

همچنین هزینه‌های جاری برای یک شرکت منطقه آزاد حداقل است زیرا تمام پرداخت‌ها برای استفاده از فضای اداری، امکانات رفاهی و آب و برق به صورت سالانه پرداخت می‌شود. ثبت شرکت منطقه آزاد در دبی دارای مزایای تجاری زیادی مانند معافیت از مالیات بر ارزش افزوده، معافیت از تشکیل گزارش حسابرسی، بازگرداندن 100٪ سود، انتقال آسان مالکیت، در دسترس بودن انبارهای بین المللی با کیفیت و غیره است.

مناطق آزاد در دبی یکی از بهترین بسته های تاسيس شرکت در دبی را با كمترين هزینه ارائه می دهد. حداقل هزینه ثبت شرکت منطقه آزاد در دبی 13900 درهم می‌باشد.

ثبت شرکت خارج از کشور

شرکت هاى آن سوى آبى هم در دبی یک نهاد تجاری قانونی هستند که برای تسهیل تجارت بین المللی تشکیل شده است. شرکت‌های فراساحلی به‌عنوان شرکت تجارت بین‌المللی (IBC) ثبت شده‌اند و خارج از محدوده حوزه‌های قضایی محلی تجاری و سیستم‌های قانونی، مالیات بر ارزش افزوده و گمرک امارات هستند.

شرکت‌های فراساحلی واجد شرایط تجارت در بازار محلی امارات نیستند. اغلب شرکت‌های بازرگانی بین‌المللی، شرکت‌های هلدینگ، خدمات مشاوره، سرمایه‌گذاران املاک و غیره برای دسته‌بندى شرکت‌های فراساحل ثبت نام می‌کنند.

شرکت‌های فراساحلی واجد شرایط درخواست هیچ گونه ویزای اقامت برای کارمندان خود نیستند. افتتاح حساب بانکی امکان پذیر است اما به دلیل بررسی‌های دقیق انطباق، زمان بر است. ثبت شرکت فراساحلی در دبی ایمن است و مزایای زیادی مانند صرفه جویی در مالیات، بازگرداندن سود، مالکیت خارجی و غیره را به سرمایه‌گذار ارائه می‌دهد.

از آنجايى كه اكثر افراد در بين دستههاى مختلف ثبت شركت در دبى، معمولا نوع LLC یا همان مسئولیت محدود را انتخاب مى‌كنند‌، در ادامه توضيحات بيشترى در اين باره ارائه كرده‌ايم.

راه‌اندازی کسب‌و‌کار LLC در دبی

مراحل ثبت شرکت LLC در دبی به اين شرح است:

 • انتخاب فعالیت تجاری و رزرو نام تجاری
 • دریافت تاییدیه برای نام تجاری و فرم کسب و کار قانونی
 • دریافت تاییدیه‌های اضافی مورد نیاز از وزارت توسعه اقتصادی دبی (DED) برای فعالیت‌های انتخاب شده
 • تهیه تفاهم نامه و قرارداد خدمات محلی LSA))
 • یافتن اسپانسر اماراتى
 • ارسال تصمیم سهامداران، توافقات مورد نیاز و مدارک برای بررسی و تایید اولیه
 • فراهم آوردن فضای اداری فیزیکی و اجاره نامه دفتر
 • ارسال اجاره نامه به همراه مدارک تایید اولیه برای دریافت مجوز شرکت LLC
 • اقدام برای ویزای اقامت، ايدى كارت و افتتاح حساب بانکی شرکتی در دبی

مزایای ثبت شرکت در دبی از نوع LLC

ثبت شرکت LLC در دبی به سرمایه‌گذار اجازه می‌دهد تا یک فضای اداری در هر نقطه از دبی اجاره كند، یک حساب بانکی شرکتی باز کند و تحت حمايت این شرکت ویزای اقامت دریافت کند. شرکت با مسئولیت محدود در دبی از نظر عملیات تجاری انعطاف پذیر، مالکیت شرکت، کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، استخدام نیروی اضافی و غیره به سرمایه‌گذاران آرامش خاطر ارائه می‌کند.
راه اندازی شرکت LLC در دبی به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا حضور خود را در بازار محلی امارات متحده عربی تقویت کنند و تجارت محلی را به طور موثرتری ترویج کنند.

شرح كامل مزايا به صورت زير است :

 • طیف گسترده‌ای از فعالیت های تجاری برای انتخاب از لیست DED
 • ویزای سرمایه‌گذاری برای ذینفعان همراه
 • امكان اسپانسرشيپ اعضاى خانواده
 • در صورت نیاز، مى‌توانيد کارکنان بیشتری را به بیزینش خود اضافه کنید
 • افزایش اعتبار در بانک‌ها برای افتتاح حساب بانکی شرکتی
 • در صورت نیاز افتتاح شعبه جدید در بخش اصلی بدون دردسر خرید ملک در دبی با نام شرکت
 • شرکت در مناقصات و انجام پروژه‌ها و وظایف دولتی
 • تجارت آزادانه در بازار محلی امارات متحده عربی و همچنین سایر مناطق شورای همکاری منطقه و جهان

هزینه ثبت شرکت در دبی

هزینه ثبت شرکت در دبی بسته به ماهیت بیزینس ممکن است متفاوت باشد. جزئيات هزینه‌ها عمدتاً به سرفصل‌های زیر تقسیم می شود :
اسناد و گواهینامه، مجوز کسب و کار، پردازش ویزا و مهاجرت. جدای از آن، بر اساس الزامات، تأییدیه‌های اضافی و تأیید مدارک مورد نیاز از سفارت امارات متحده عربی و مقامات مربوطه وجود خواهد داشت که هزینه‌هايى دارد.

در صورت مشارکت کارگزار خدمات یا مشاور بازرگانی، برای اجرای خدمات وابسته به تشکیل شرکت، هزینه خدمات نیز برای مشاوران در نظر گرفته می‌شود. یکی از هزينه‌هاى عمده برای ثبت شرکت LLC، اجاره دفتر است. محل دفتر فیزیکی در امارات باید عاقلانه و بر اساس ماهیت تجارت و گردش مالی سالانه انتخاب شود.

حد پایین‌تر هزینه ثبت شركت در دبى تقریباً 24683 درهم است. (هزینه‌های اجاره دفتر و ویزا شامل نمی‌شود). این هزینه برای مجوز تجارت در امارات متحده عربی با ساختار شرکت LLC اعمال می‌شود. البته هزینه ثبت شركت در دبى بسته به نوع مجوز انتخاب شده و ساختار شرکت متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت LLC در دبی

 • فرم درخواست
 • کپی پاسپورت
 • دو قطعه عکس (پس زمینه سفید)
 • NOC
 • کپی اجاره نامه در صورت اقامت در دبى

گام بعدی پس از ثبت شرکت در دبی دریافت ویزای سرمایه‌گذار / ویزای کارمند است. ویزای سرمایه‌گذار اقامت موقت حداکثر به مدت سه سال با قابليت تمدید را در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهد. این بهترین گزینه برای همه سرمایه‌گذارانی است که مایل به ثبت شرکت در امارات هستند.

با وجود تمام اين گزينه‌هاى متفاوت، بهتر است قبل از اقدام براى ثبت شركت در دبى حتما با مشاورين متخصص در اين زمينه مشورت كرده تا از انتخاب بهترين نوع ثبت شركت براى كسب‌و‌كارتان اطمينان حاصل كنيد و گزينه‌اى را انتخاب كنيد كه با نيازمندى‌هاى شما مطابقت داشته باشد. البته نيازى نيست نگران اين موضوع باشيد چون ما در رسانا‌، اطلاعات کامل و طبقهبندی شدهای از بیزینس‌های فعال در زمینه‌ی ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت امارات را در اختیار شما قرار دادهایم. با مطالعهی خدمات این شرکتها و برقراری ارتباط با آنها از طریق شماره تماس‌های درج شده، میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

همچنین اگر خود در زمینه‌ی ثبت شرکت در دبی یا بخش‌های دیگر امارات فعالیت میکنید، پیشنهاد میکنیم با درج اطلاعات بیزینس خود در کنار سایر فعالین این حوزه، از فرصت مناسب فراهم آمده در سایت رسانا برای معرفی بیزینس خود به مشتریان جدید بهرهمند شوید. تنها کافی است با ما تماس بگیرید، از طریق ایمیل در ارتباط باشید و یا به شکل مستقیم از طریق بخش درج بیزینس، اطلاعات خود را وارد نمایید.

 • مهران مرادی

  مهران مرادی

  فوریه 18, 2022

  خیلی جامع و کامل بود حقیقتا چندتا سوال خیلی مهم داشتم که می خواستم باهاتون تماس بگیریم ولی محتوای این صفحهو خوندم دیگه جای هیچ سوالی برام پیش نیومد، درضمن من سایر مطالب سایتتون هم مطالعه کردم خیلی خوب و کامل بودند دستتون درد نکنه.

  • ادمین وبسایت رسانا

   ادمین وبسایت رسانا

   فوریه 19, 2022

   ممنون جناب مرادی عزیز شما به ما لطف دارید، لطفا با معرفی سایت رسانا به آشنایان و دوستان خود آن ها را از مطالب ارزشمند بهره‌مند کنید.

 • مسعود

  مسعود

  فوریه 18, 2022

  سلام من ایران هستم ولی خب قصد سرمایه گذاری دارم و خواستم بدونم اگر در دبی یک شرکتو به نام خودم ثبت کنم چه سودی برام داره؟

 • Mostafa

  Mostafa

  فوریه 18, 2022

  سلام به همه دست اندرکاران سایت رسانا، خیلی از شما ممنونیم بابت زحماتتون، خواستم بپرسم هزینه به ثبت رسوندن شرکت در دبی چقدر هست؟ اگر میشه راهنماییم کنید.

  • ادمین وبسایت رسانا

   ادمین وبسایت رسانا

   فوریه 19, 2022

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر، به دلیل آنکه ثبت شرکت ممکن است در مناطق مختلف قیمت مختلفی داشته باشد زیرا نمی توانیم یک قیمت واحد را مشخص کنیم به همین علت اگر قصد ثبت شرکت در منطقه خاصی از دبی را دارید همین قسمت برای ما ثبت کنید و یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

 • حجت برومندنیا

  حجت برومندنیا

  ژانویه 27, 2023

  سلام وقت بخیر چند سوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم راهنمایی
  1- برای باز کردن افتتاح حساب در دبی بر پایه دلار امریکا ، بهترین راه و مقرون به صرفه ترین راه چیه ؟؟ ایا بهترین راه ثبت شرکته یا نه راه دیگه ایی هست که مطمین باشه و نگران مسدود شدن حساب نداشته باشیم .
  2- مبلغی که برای ثبت شرکت تجاری ( در حیطه وارادات و صادرات زعفران باشه ) با مسئولیت محدود LLC دریافت می کنید ، چه میزان هست ؟ ( در منطقه فرا ساحلی نباشه با توجه متن فوق که زحمت تهیه کشیدید و در اختیار دوستان گذاشتید ) .
  3- یکی از معضلات اصلی ثبت شرکت ، بحث اجاره دفتر هست حالا میخواستم بپرسم که بهترین راهکار و پیشنهادتون برای حل این مشکل چی هست ؟ ایا راهی هست که اصلا دفتر گرفته نشه ؟

  بازهم تاکید میکنم بنده به دنبال فقط افتتاح حساب بانکی بر پایه دلار امریکا هستم و اگر مجبور به ثبت شرکت باشم ، ثبت شرکت در حیطه واردات و صادرات زعفران مد نظرم هست .

  سپاس فراوان از شما کارشناس محترم

  • Resana UAE

   Resana UAE

   ژانویه 28, 2023

   با سلام
   ما در وبسایت رسانا اطلاعات شرکت‌هایی که خدمات مورد نظر شما رو ارائه می‌دهند، به صورت طبقه‌بندی شده در بخش ثبت شرکت قرار دادیم.

   پیشنهاد می‌کنیم با این شرکت‌ها از طریق شماره‌های درج شده و لینک وبسایت و صفحات اینستاگرام تماس برقرار کنید و از مشاوره این شرکت‌ها که در بحث خدمات ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی باتجربه و متخصص هستند، بهره بگیرید.

   با تشکر از شما بابت همراهی رسانا

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل